Bizim Toptan’ın internet mağazasından satın aldığınız üründen memnun kalmamanız durumunda ürünü teslim alma tarihinden itibaren 14 gün içinde Cayma Hakkınızı* kullanarak ücretsiz kargo** ile iade edebilirsiniz. 
*Bizim Toptan’ın internet mağazasından yaptığınız alışverişlerde satın aldığınız üründen memnun kalmamanız durumunda ürünü 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda belirtilen 14 gün içinde cayma hakkı kapsamında iade edebilirsiniz. Tüketici (ALICI), 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;
a)Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün, 
b)Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün, 
c)Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır. Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan www.eticaret.bizimtoptan.com.tr‘de yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki iade seçeneği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Cayma hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcı MNG Kargo olup, www.eticaret.bizimtoptan.com.tr‘de yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki iade seçeneğinden iade işlemini başlatabilirsiniz. 
d)Bu hakkın kullanılması halinde, teslim edilen ürünün ve fatura aslının iadesi zorunludur. Fatura aslı iade edilmez ise, satıcı, KDV ve varsa sair yasal yükümlülükleri, tüketiciye iade edilecek bedelden tahsil edecektir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli satıcı tarafından karşılanır. 
e)Tüketici’ nin cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve tüketiciyi borca sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmek ve yirmi gün içerisinde de malı geri almakla yükümlüdür. Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değeri veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalar değer azalması sayılmaz. 
Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz: 
a)Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b)Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler. 
c)Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler. 
d)Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler. 
e)Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler. 
f)Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik, kopyalanabilir yazılım ve programlar, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerine (toner, kartuş, şerit vb.) ilişkin sözleşmeler. g) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler. 
h)Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek ve içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler. i) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler. 
j)Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının/jelatinin açılmamış olması ve jelatinin kontrol edilme şatına bağlıdır. 
- Kopyalanabilir yazılım ve programlar hariç her türlü yazılım ve programlar, -DVD, VCD, CD ve kasetler, -İçinde sarf malzemesi bulunan ürünler, -Parfüm, saat, gözlük, kozmetik gibi hijyenik ürünlerde, -Kurulum gerektiren mobilya, bisiklet, lastik, saat, spor ürünleri, lastik ve benzeri ürünlerde. 
** İade ürünü 154777454 anlaşma numarasını belirterek MNG Kargo ile ücretsiz olarak Bizim Toptan Yavuz Selim Mah. Birlik Cad. No:77 Bağcılar/İstanbul adresimize göndermeniz gerekmektedir. Başka bir kargo firması ile yapılacak gönderilerde kargo bedeli müşterimize aittir.


Bunu paylaşın;